Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Zakochaj się w Szwecji 2018

Zakochaj się w Szwecji

Szwecja, państwo położone na Półwyspie Skandynawskim. Dla wielu z nas, to kraj położony niemal na Biegunie Północnym, zimne, nieprzystępne i zamieszkałe przez nieżyczliwych, oschłych ludzi. A jednak większość z tych rzeczy, to mylne stereotypy, które utrwaliły się w naszym społeczeństwie. A Szwedzi nie powinni kojarzyć się nam już wyłącznie z nocami polarnymi, sezonową pracą i potopem.

Królestwo Szwecji to niezwykły kraj, w którym można się bez problemu zakochać i to z wzajemnością. Jak więc przekonać się do Szwecji i do Szwedów? Wystarczy tylko prześledzić kilka podstawowych informacji dotyczących tego państwa, by łatwo spostrzec, że jest to doskonałe miejsce na cel wakacyjnej wyprawy, szczególnie dla osób, które uwielbiają aktywnie spędzać swój wolny czas.

W Szwecji, wbrew pozorom, wcale nie panuje tak mroźny klimat, jak mogłoby się wydawać. Dzięki ciepłym prądom morskim, klimat jest umiarkowany, łagodniejszy na południu. Szwecja jest więc doskonałym miejscem dla ludzi, którzy nie przepadają za upałami, wylegiwaniem się na słońcu i tłumami na plażach.

Największym bogactwem Szwecji jest przyroda. Każdy niemal zakątek zapiera dech w piersiach każdego, kto choć troszkę jest wrażliwy na piękno otaczającego nas świata. A tym, którzy wolą jednak zwiedzać miejsca wzniesione ludzką ręką, Szwecja oferuje ciekawe i niezwykłe zabytki, kościoły, zamki, a także osady Wikingów, dawnych szwedzkich wojowników, znanych chyba każdemu z nas.

Kolejną rzeczą, która może podbić nasze serca jest oczywiście jedzenie. Jak powszechnie wiadomo, do serca najlepiej dochodzi się przez żołądek. A tradycyjna kuchnia szwedzka jest niezwykle słodka. A kalorie najlepiej spala się poprzez ruch. Oprócz wycieczek pieszych i rowerowych, wspinaczki po górach i wielu innych atrakcji sportowych, Szwecja oferuje także różnego rodzaju imprezy: festiwale, wernisaże, premiery, festyny i jarmarki, które przyciągają rzesze ludzi z całego świata.

Szwecja to także kraj niezwykłych zwyczajów. Wbrew pozorom, Szwedzi są niezwykle przyjacielskim i towarzyskim narodem, skorym do zabawy. Jeśli więc chcemy na własnej skórze przekonać się jak przyjaznym i niezwykłym krajem jest Szwecja, wystarczy zarezerwować jeden z tanich lotów do Szwecji i spakować walizki.

A jeśli Szwecja nam bardzo przypadnie do gustu, może skusimy się na podjęcie pracy w Szwecji i odnalezienie swojego miejsca właśnie na Półwyspie Skandynawskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *