Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Góralskie wzory na ubraniach 2018

Piekna sukienka z motywem góralskim

sukienka-zmotywem-goralskimJuż od dłuższego czasu trwa moda na ubrania nawiązujące do stylistyki folku. Odzież z motywami góralskimi coraz chętniej jest noszona nie tylko przez mieszkańców regionów górskich. Sukienki z takimi motywami można również dostrzec na wybiegach mody – wszystko to dlatego, że sztuka ludowa staje się inspiracją dla coraz większej liczby projektantów. Dlatego dzisiaj praktycznie każda z nas może posiadać we własnej szafie oryginalną sukienkę z motywem góralskim.

Polska sztuka ludowa jest niezwykle kolorowa i ciekawa. Wiosenna sukienka z motywem góralskim może posiadać na przykład niebanalny haft ludowy. Motywy ludowe charakteryzują się przede wszystkim wykorzystaniem elementów kwiatowych, wielobarwnych pasów oraz wzorów geometrycznych. Takie elementy pojawiają się zarówno w górnej, jak i dolnej części stroju. Sukienka z motywem góralskim może być kreacją w białym kolorze, ale nie tylko. Taki ubiór może nawiązywać także do kolorów kojarzących nam się z folkiem, a więc do barw czerwonej czy zielonej. Dodatkiem do sukienki może być prosta chusta ludowa z kwiatowym wzorem, ale nie tylko. Sukienka z motywem w stylu folk, podobnie jak kreacja z frędzlami czy cekinami, będzie dość oryginalnym strojem, na włożenie którego można sobie pozwolić jedynie w niektórych sytuacjach. Wzory ludowe mają bowiem to do siebie, że sobą bardzo wyraziste oraz kolorowe, więc od razu rzucają się w oczy. Takiej sukienki z nie poleca się więc wkładać do pracy czy na oficjalne okazje. Śmiało natomiast można sięgnąć po taki strój, gdy wybieramy się na wesele organizowane w góralskim stylu – wówczas taka sukienka będzie jak najbardziej wskazana. Rozkloszowane sukienki na wesele także mogą być zdobione motywami ludowymi – trzeba jednak wiedzieć, że takich motywów nie należy łączyć ze sobą w zbyt dużych ilościach.

Jeśli zdecydujemy się sięgnąć po sukienkę z motywem folk, wówczas najlepiej dobrać do niej neutralne dodatki. Zasada dobierania akcesoriów do takich sukienek jest stosunkowo prosta – im bardziej wzorzysta i kolorowa będzie wybrana przez nas kreacja, wówczas dodatki powinny być stonowane. W zestawieniu z sukienkami zdobionymi motywami góralskimi dość dobrze prezentują się dodatki w jednolitych kolorach – są one także najbardziej bezpieczne. Jeśli z kolei postawimy na kreację, która będzie posiadać delikatny wzór ludowy (na przykład będzie on stanowić jedynie wykończenie dekoltu), wówczas można sobie pozwolić na wielobarwne dodatki – nawet w motywy kwiatowe czy geometryczne. Najważniejsze jest to, by nasza stylowa sukienka tworzyła razem z dodatkami harmonijną całość.