Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Strój do tańca towarzyskiego 2018

Jak uszyć sukienkę do tańca towarzyskiego?

sukienka-do-sambyTaniec towarzyski to od pewnego czasu coraz popularniejsza forma rozrywki. Tańczy coraz większa liczba osób na całym świecie, a niewątpliwie duże znaczenie w rozwoju tańca towarzyskiego mają zakładane szkoły tańca, które powstają niczym grzyby po deszczu. W takich szkołach można uczyć się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów różnych tańców towarzyskich, a także tańców latynoamerykańskich.

Nauka w szkołach tańca najczęściej rozpoczynana jest od nauki podstawowych kroków. Krok podstawowy do walca wiedeńskiego czy podstawy tanga argentyńskiego są bardzo ważne w dalszym robieniu postępów. Bez względu więc na to, na naukę jakiego tańca się zdecydujemy, to zawsze na samym początku powinniśmy zaznajomić się z podstawowymi krokami oraz figurami, dzięki którym możliwe będzie wykonywanie coraz to różnorodniejszych układów w danym stylu tanecznym. Nauka tańca powiązana jest również z wyborem stroju tanecznego, który ma duże znaczenie właściwie we wszystkich gatunkach tańca towarzyskiego.

Wprawdzie pierwsza lekcja samby czy rumby zazwyczaj poświęcana jest nauce najprostszych kroków, ale wraz z kolejnymi zajęciami tanecznymi, warto zaopatrzyć się we właściwy strój, dzięki któremu nawet sama nauka będzie dla nas znacznie bardziej przyjemna. To, na jaką sukienkę się zdecydujemy, powinno być uzależnione w głównej mierze od tańca. Zupełnie w innych strojach tańczona jest samba, a inną suknię zakłada się do tańczenia walca angielskiego czy wiedeńskiego.

Taką sukienkę można również samodzielnie uszyć, wcześniej pamiętając jednak o wyborze odpowiedniego materiału. Wszystkie sukienki do tańca należy szyć przede wszystkim na podstawie body. Wygodne body można dostać w wielu sklepach. Najczęściej posiada ono z tyłu zapinanie na zatrzaski. Do takiego body następnie dobiera się pozostałe elementy sukienki, a także różne dodatki. By uszyć dopasowaną sukienkę do tańca, należy wcześniej dokonać pomiarów. Musimy zmierzyć między innymi obwód klatki piersiowej, obwód w pasie oraz w biodrach, a także poznać długość rękawa (należy go mierzyć od ramienia aż do początku środkowego palca). Na końcu pozostaje nam jeszcze określenie długości spódnicy. W przypadku dynamicznych tańców najlepiej sprawdzają się sukienki o krótkich długościach. Sukienki z długimi spódnicami wkładają natomiast panie do tańczenia walca.

Bez względu na to, na naukę jakiego tańca się zdecydujemy, warto pamiętać, iż strój ma być przede wszystkim wygodny. Pod żadnym wypadkiem sukienka nie powinna krępować naszych ruchów.