Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Niepełnosprawne dziecko nie mniej kochane 2018

Niepełnosprawne dziecko nie mniej kochane

Każda przyszła mama obawia się o zdrowie swojego maleństwa. W większości przypadków, mały człowiek, który pojawia się na świecie, jest okazem zdrowia, a jego rozwój przebiega prawidłowo. Niestety, ale niektóre mamy nie mogą w pełni cieszyć się z maleństwa, które przyszło na świat. Niektóre dzieci przychodzą na świat nie w pełni sprawne. Niepełnosprawność niestety, ale dotyczy sporej liczby dzieci. dzieci takie wymagają poświęcenia więcej uwagi, ogromnej miłości i akceptacji ze strony swoich najbliższych. W skrajnych przypadkach, matki uciekają jednak przed odpowiedzialnością, jaka na nie spadła i zrzekają się dziecka, które nie spełnia ich wymagań i oczekiwań.

W takich momentach najważniejsza jest pomoc najbliższych i wsparcie i miłość. Rodzice, których dziecko przyszło na świat nie w pełni sprawni nie są pozostawieni sami sobie. Jest wiele instytucji, które zajmują się pomocą dzieciom upośledzonym.

Wszystkie rodzaje niepełnosprawności, także niepełnosprawność ruchowa, upośledzenie umysłowe i niepełnosprawność sensoryczna, ujawnić się mogą już w pierwszych godzinach życia, jednak mogą także stać się widoczne dopiero po kilku miesiącach, a nawet latach. Wczesne jej wykrycie, tak jak w przypadku wszystkich schorzeń, wpływa na leczenie i przywrócenie dziecku sprawności. Dotyczy to w szczególności dzieci dotkniętych niepełnosprawnością fizyczną.

W zależności od stopnia niepełnosprawności, dziecko może rozwijać się, kontaktować z rówieśnikami, uczęszczać do przedszkola i szkoły, a w przyszłości podjąć pracę, nie tylko w zakładach pracy chronionej.

Rodzice, których dzieci dotknięte są jakimś upośledzeniem lub dysfunkcją, nie są pozostawione bez pomocy i opieki. Oprócz różnych zasiłków pielęgnacyjnych i dodatków pieniężnych przyznawanych na niepełnosprawne dziecko, mogą oni także skorzystać z pomocy fundacji i innych instytucji państwowych, takich jak PFRON, czy też Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Instytucje takie świadczą nie tylko pomoc przy rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych i pomoc finansową, ale przede wszystkim tworzą ośrodki i miejsca, w których dzieci takie mogą się rozwijać, bawić, spotykać z rówieśnikami i realizować swoje pasje. Bo wielu z nich ujawnia prawdziwe i niespotykane talenty pisarskie, malarskie i muzyczne. Dzięki różnym festiwalom, wystawom i licznym akcjom społecznym, osoby niepełnosprawne czują się doceniane, potrzebne i akceptowane przez środowisko, w którym przyszło im żyć.

A właśnie te rzeczy są bardzo ważne nie tylko dla dziecka, ale przede wszystkim dla dorastającej osoby. A z biegiem czasu może okazać się, że niepełnosprawne dziecko w rodzinie nie jest ciężarem, lecz prawdziwym cudem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *