Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Bezbolesna depilacja miejsc intymnych 2018

Bezbolesna depilacja miejsc intymnych

W jednej ze scen filmu „Nigdy w życiu” kilkunastoletnia bohaterka poucza matkę, że depilacja „tam’ jest absolutną koniecznością. To fakt, że usuwanie włosków z intymnych miejsc, zwanych też eufeministycznie okolicami bikini, weszło do kanonu niezbędnych zabiegów higienicznych.  Mało kto dyskutuje, czy jest to zabieg potrzebny, czy służy zdrowiu i utrzymaniu higieny, czy też przeciwnie – ułatwia wnikanie bakterii i zarazków w narządy rodne. Bardziej dyskutowany jest temat, jak to zrobić, by nie bolało i wystarczało na długo. Bezbolesna depilacja miejsc intymnych to sprawa priorytetowa.

Dlaczego boli?

Wyrywanie włosów wraz z cebulkami, czego dokonać można przy pomocy depilatora, pincety, wosku czy pasty cukrowej zawsze jest bolesne, bez względu na miejsce. Jednak cienka i wrażliwa skóra miejsc intymnych powoduje, że ból jest bardziej dotkliwy niż na innych częściach ciała. Trzeba naprawdę być bardzo zdeterminowanym i odpornym na ból, by zdecydować się choćby na depilację woskiem. Ten sposób usuwania zbędnego owłosienia jest praktyczny, bo włoski odrastają z opóźnieniem, lecz zalecany jest zwłaszcza na nogi.

Kolejnym problemem po wyrywaniu włosków jest ich wrastanie pod skórę. Pojawiają się wtedy czerwone krostki, często ropiejące, co jest sygnałem zakażenia. Ponadto takie krostki sprawiają ból.

Popularne jest golenie miejsc intymnych. Posługiwanie się maszynką z ostrzem, choć wydawałoby się bezbolesne, nie jest całkowicie bezpieczne. Dochodzi często do drobnych skaleczeń, które w tym wrażliwym miejscu są bolesne i uciążliwe. Żeby uniknąć zranienia, trzeba zaopatrzyć się w maszynkę z regulowaną końcówką, która dostosowuje się do kształtu ciała. Jednak dużą niedogodnością tej metody depilacji jest szybkie odrastanie włosków, więc zabieg należy powtarzać niemal codziennie.


Depilacja laserowa nie boli?

Depilacja laserowa jest skutecznym sposobem pozbywania się niepotrzebnych włosków. Kosztuje sporo, ale po kilkakrotnym – w odstępach kilkutygodniowych – powtarzaniu zabiegu, bo włoski znajdują się na różnym etapie cyklu i nie wszystkie mogą być usunięte od razu, wystarczy raz na rok odwiedzić kosmetyczkę, by ciągle móc się cieszyć gładką skórą.

Depilacja laserowa przez część pań jest odbierana jako zabieg bezbolesny, mało odczuwalny. Te panie, które mają obniżony próg wrażliwości na ból, narzekają jednak na nieprzyjemne wrażenia podczas zabiegu, mimo że stosuje się na skórę preparat lekko znieczulający.

Depilacji laserowej można też dokonać samodzielnie. Obecnie są w sprzedaży lasery do własnego użytku. Z ich pomocą można usuwać po jednym włosku, trzeba mieć więc sporo czasu i cierpliwości, po dwadzieścia lub sześćdziesiąt. Koszt zakupu jest znacznie niższy niż cena depilacji laserowej w gabinecie kosmetycznym. A ból znikomy i to tylko u osób wrażliwych.

Depilacja chemiczna równa się depilacja bezbolesna


Depilacja chemiczna
polega na rozpuszczaniu włosków specjalnym preparatem, który radzi sobie świetnie z keratyną, białkiem będącym podstawowym budulcem włosów. W Polsce nie jest to metoda zbyt rozpowszechniona. Ciągle bowiem pamiętamy paskudnie pachnące kremy, które ciężko się rozprowadzało na skórze, a rezultaty były znikome. Zabieg należało powtarzać, a i tak rezultat był daleki od doskonałości.
Na szczęście obecnie mamy do dyspozycji kremy do depilacji, których takich wad nie posiadają. Przede wszystkim cechuje je stuprocentowa skuteczność. Wystarczy jednorazowe nałożenie na skórę, by pozbyć się kłopotu. Jedynie przy włosach bardzo ciemnych i grubych może się zdarzyć, że zabieg należy powtórzyć. Aplikacja kremu jest bardzo prosta i nie wymaga dużo czasu. Wystarczy na umytą skórę rozprowadzić szpatułką preparat, odczekać kilka minut (ile, o tym informuje ulotka dołączona do opakowania) i spłukać ciepłą wodą. Nie boli, nie pozostawia podrażnień i zaczerwień. Osoby z dużą skłonnością do uczuleń, mogą jednak odczuwać pewien dyskomfort. Im więc zaleca się stosowanie preparatów przeznaczonych specjalnie do miejsc intymnych. Są to łagodnie działające, ale równie skuteczne środki.

Dużym plusem nowoczesnych kremów jest obecność w nich składników pielęgnujących ciało. Skóra, jest więc bez potrzeby używania dodatkowych kosmetyków pielęgnujących, odpowiednio nawilżona i natłuszczona.

Jednak największą zaletą dobrych kremów jest zawartość składnika opóźniającego odrost włosków, dzięki czemu przez kilkanaście dni skóra pozostaje gładka. Nie trzeba się też obawiać, że pozostałością po depilacji chemicznej będą nieestetyczna ciemne kropki na skórze, jak po goleniu. W przypadku dobrej jakości kremów keratyna włosa jest rozpuszczana do milimetra pod skórą, nie ma więc żadnych widocznych pozostałości.
Dodatkową przyjemnością jest delikatny zapach preparatu.

Wniosek jest oczywisty, jeżeli chcesz w szybki i bezbolesny sposób pozbyć się włosków w okolicach bikini, zaopatrz się w dobry krem do depilacji. Satysfakcja gwarantowana.

A trzeba pamiętać, że depilacja miejsc intymnych to konieczność.

Panowie także poddają się depilacji. Im także zaleca się kremy do depilacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *