Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Polskie Siły Zbrojne 2018

Za mundurem panny sznurem

Za mundurem panny sznurem, mówi stare polskie przysłowie. Nie da się ukryć, że jest w nim sporo prawdy. Mężczyźni odziani w mundur robią na kobietach ogromne wrażenie, jest w nich jakaś siła, elegancja i wdzięk. Szczególne zainteresowanie wśród kobiet, wywołują lotnicy. I choć panie niekoniecznie mogą znać się na strukturze polskich Sił Powietrznych, to widok lotnika robi na nich piorunujące wrażenie. Ze ściśniętym sercem oglądamy filmy, w których dzielni chłopcy w lotniczych mundurach, w czasie II wojny światowej, w swoich samolotach dokonują bohaterskich akcji. A historia polskich Wojsk Lotniczych sięga lat I wojny światowej. I choć te najnowsze dzieje polskiego lotnictwa nie są już tak romantyczne, jak te ukazywane w produkcjach hollywoodzkich, to jednak żołnierze Wojsk Obrony Przeciwlotniczej czy też Wojsk Radiotechnicznych zasługują na podziw i szacunek.

Siły Powietrzne aktywnie działają nie tylko w czasie kryzysu czy wojny, ale także w czasie pokoju. Na mocy różnych porozumień, jako członkowie ONZ, żołnierze tych wojsk wysyłani są także na różnego rodzaju misje lub akcje zbrojne do krajów ogarniętych wojną lub przeżywających wewnętrzny kryzys.

Ich bazy lotnicze rozsiane są po całym kraju, są w Warszawie, Krakowie, Gdańsku. W każdej z tych baz stacjonuje określona jednostka wojskowa, która ma do dyspozycji określone typy samolotów bojowych, transportowych, śmigłowców, a także pasażerskich, przystosowanych do transportu największych osobistości. Każda baza ma także swoje święto.

Wśród miast, które szczycą się posiadaniem bazy lotniczej, najbardziej znany jest Dęblin. To właśnie tam można spotkać największą liczbę lotników. Miasto to jest od samego początku związane z Polskimi Siłami Powietrznymi. Znajdują się tam nie tylko baza lotnicza, ale także Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych, a także Ogólnokształcące Liceum Lotnicze. Tam też odbywają się każdego roku pokazy lotnicze, które przyciągają tysiące miłośników lotnictwa nie tylko z Polski, ale także z zagranicy.

I choć zawód lotnika, a szczególnie żołnierza Sił Powietrznych jest niebezpieczny i wymaga wielu poświęceń, każdego roku, w ich szeregi wstępują młodzi ludzie, także kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *