Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Najlepsza metoda antykoncepcji 2018

Wybierz idealną dla siebie metodę antykoncepcji

Poszukując najlepszego sposobu zabezpieczania się przed ciążą dziewczęta i kobiety w każdym wieku powinny brać pod uwagę różne aspekty. Pierwszym i najważniejszym jest tryb życia. Będąc w stałym związku, potrzebuje się stuprocentowej ochrony przez cały czas, dlatego lepiej wybrać antykoncepcję hormonalną; tabletki, zastrzyki lub plastry. Różnią się one między sobą ceną oraz sposobem działania i stosowania. Trzeba też zaznaczyć, że decydując się na wspomniane rozwiązania zawsze zalecana jest konsultacja z lekarzem, nawet jeśli przyjmujemy takie preparaty od dłuższego czasu, należy wykonać badania okresowe w celu sprawdzenia czy wszystko jest w porządku.

Pierwszy raz natomiast wymaga wnikliwego wywiadu ze strony lekarza, który powinien także zlecić dodatkowe badania, jakie potwierdzą brak przeciwwskazań do stosowania antykoncepcji hormonalnej. Nie bez znaczenia jest fakt, iż są to leki na receptę, ponieważ przepisuje się je konkretnej osobie a na rynku farmaceutycznym dostępnych jest ponad 20 różnych rodzajów tabletek antykoncepcyjnych i to ginekolog powinien decydować jakie będą najodpowiedniejsze dla nas. Decydując się na ich stosowanie należy bezwzględnie pamiętać o systematycznym ich przyjmowaniu. Każde uchybienie zmniejsza ochronę a nawet może doprowadzić do zajścia w ciążę.

Jeśli nie chcemy cały czas myśleć o łykaniu tabletek w stałej porze, lepiej zdecydować się na plastry. Ich działanie jest diametralnie inne od pigułek. Przyklejone w odpowiednim miejscu na ciele kobiety uwalniają do jej organizmu hormony wprost do krwi. Takowe rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze nie narażamy żołądka i wątroby na działanie leków a po drugie plaster zmieniany jest co 7 dni. Tak więc przez ten czas możemy współżyć bez obaw. Trzeba tylko pamiętać, aby plaster nie uległ odklejeniu. Należy przyznać, że jest to bardzo komfortowe wyjście z sytuacji, tyle że nieco droższe niż same pigułki.

A jeśli i plastry okażą się niezbyt dobra propozycją ostatnią deską ratunku i zabezpieczeniem przed zajściem w ciążę mogą okazać się zastrzyki. Polecane są one kobietom po porodzie jak i tym, które nie rodziły. Odpowiednio dobrane mogą być stosowane u matek karmiących piersią. Jednorazowa dawka zapewnia ochronę na 90 dni (ok. 3 miesięcy). Stanowią one idealne wyjście dla kobiet, które nie mogą przyjmować doustnych tabletek antykoncepcyjnych. Gdyby jednak antykoncepcja hormonalna okazała się niemożliwą do stosowania, pozostają jeszcze inne metody jak prezerwatywy czy chemiczne środki dodatkowe w postaci kremów, globulek czy żeli. Nie są już tak skuteczne jak pigułki czy plastry, ale warto je stosować, zwłaszcza prezerwatywy.