Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Stroje na wesele 2018

W co się ubrać na wesele?

Wiosną rozpoczyna się tzw. sezon ślubny. Cieplejsze miesiące pozwalają na założenie lekkich, eleganckich kreacji. Najwięcej uwagi i czasu poświęca się sukni ślubnej, gdyż to właśnie świeżo upieczona mężatka ma w tym dniu przyciągać wszystkie spojrzenia. Jednak wszystkie kobiety, które otrzymały zaproszenie na tę uroczystość, chcą wyglądać pięknie i elegancko.

Poszukiwań kreacji nie powinniśmy odkładać na ostatnią chwilę, bo może okazać się, że nie znajdziemy odpowiedniego dla nas rozmiaru lub fasonu. Druga sprawa, to ustalenie, czy jesteśmy zaproszeni tylko na ślub, czy także na wesele. Jeśli czeka nas całonocna zabawa, weselna kreacja musi być nie tylko elegancka, ale także wygodna. Dotyczy to weselnych sukienek młodzieżowych, a także dziecięcych kreacji.

Ważne jest także miejsce, w którym odbywa się wesele. Jeśli jest to sala balowa, to możemy spokojnie przygotować się na ciepłą atmosferę. Coraz częściej jednak pary decydują się na wesele w ogrodzie, co automatycznie wyklucza buty na wysokim obcasie. Warto jest także przewidzieć chłodniejszy wieczór. Zresztą dobierając kreację weselną weźmy także pod uwagę warunki atmosferyczne. Bo choć pogody nie da się tak do końca przewidzieć, to jednak dobrze jest przygotować się zarówno na deszcz, chłód jak i na upał. Nie chodzi tu bynajmniej o kupowanie trzech różnych kreacji, choć jeśli mamy zaproszenie także na poprawiny, musimy zaopatrzyć się w strój na drugi dzień wesela. Wystarczy tylko dodać odpowiednią część garderoby, jak żakiet czy bolerko.

Wybierając strój na wesele, zwracamy szczególną uwagę na to, by swoim wyglądem podkreślać wyjątkowość chwili. Nawet, jeśli Państwo Młodzi zdecydowali się na ślub w urzędzie stanu cywilnego, to zadbanie o odpowiednią kreację na ślub cywilny także jest niemal obowiązkiem każdego gościa.

Oczywiście najbardziej stosowna będzie sukienka, choć odpowiednim strojem zarówno dla matek Państwa Młodych, jak również dla Młodej na poprawiny, może być elegancka garsonka lub kostium. Równie odpowiednie mogą być eleganckie spodnie i bluzka.

Trochę inna sytuacja jest wtedy, gdy mamy pełnić na ślubie jakąś funkcję. Dotyczy to zwłaszcza świadkowej i druhen. Sukienka dla świadkowej powinna być elegancka, szykowna, ale taka, by nie odciągała uwagi gości od stroju i osoby Panny Młodej. Taka sama reguła dotyczy stroju dla druhen, choć wiele Panien Młodych chce, by były one ubrane w jednakowe sukienki.

Wybierając sukienkę na wesele, najlepiej jest unikać strojów w kolorach zarezerwowanych dla Młodej, czyli bieli, ecru, szampana, kremu i bladego różu, a także koloru czarnego, który większości osób kojarzy się jednak z pogrzebem a nie z weselem.