Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kłopotliwe odciski 2018

Kłopotliwe odciski

Najpoważniejszą konsekwencją noszenia niestarannie dobranego obuwia wydają się być odciski, gdy więc zmagamy się z koszmarnym bólem, jaki wywołują, nie jesteśmy wcale tacy pewni tego, że elegancki wygląd zbyt ciasnych butów jest wart choćby połowy tego cierpienia, które staje się naszym udziałem. Nie sposób jednak nie zgodzić się z tym, że wówczas, gdy pojawiają się pierwsze kłopotliwe odciski jest już zazwyczaj zbyt późno na podobne dywagacje. W tym momencie ważne jest przede wszystkim zdobycie wiedzy na temat tego, jak z nimi walczyć zwłaszcza, że usuwanie odcisków nie należy ani do procesów przyjemnych, ani krótkotrwałych.

Dlaczego należy walczyć z odciskami?

Z tego, jak bardzo niebezpieczne mogą być kłopotliwe odciski najlepiej zdają sobie sprawę osoby chore na cukrzycę, w ich przypadku bowiem brak właściwej reakcji może doprowadzić do powstania poważnego zagrożenia dla ich zdrowia (problem tak zwanej stopy cukrzycowej). Nie mniej niebezpieczne są one dla osób zmagających się z chorobami, które mają wpływ na właściwe krążenie krwi, nie da się jednak zaprzeczyć i temu, że wcale nie trzeba poważnie chorować, aby uświadomić sobie, jak poważnym problemem mogą być odciski. Tym, co skłania nas do ich eliminacji jest przede wszystkim bardzo dotkliwy ból, jaki odczuwamy z ich powodu, nie mniej ważna wydaje się jednak również troska o atrakcyjny wygląd naszych stóp. Powracające odciski wyglądają naprawdę nieestetycznie, jeżeli zaś nie przywiązujemy należytej wagi do ich eliminacji cała stopa staje się częścią ciała, którą pragniemy ukryć przed światem.

Maści na odciski

W aptekach i drogeriach coraz częściej możemy zaopatrzyć się w różnego rodzaju maści na odciski, a pacjenci, którzy po nie sięgają nie ukrywają, że mamy do czynienia z rozwiązaniami bardzo skutecznymi. Podstawowym zadaniem, jakie mają do spełnienia preparaty o podobnym charakterze jest zmniejszanie, a następnie rozpuszczanie zrogowaciałego naskórka, ich powodzenie zależy zaś w dużej mierze od sumiennego wypełniania zaleceń ich producenta. Maści tego typu powinno się stosować do dwóch razy dziennie przez co najmniej kilka dni pamiętając o uprzednim posmarowaniu skóry wokół odcisku wazeliną, aby kuracja nie przyczyniła się do powstania obrażeń, jeżeli nagniotki i modzele nie są wyjątkowo duże albo bardzo zaawansowane można mieć więc pewność, że zostaną one usunięte. Maści dostępne w sprzedaży różnią się od siebie ze względu na swój skład i cenę, przeważnie jednak, poza składnikami pochodzenia naturalnego, takimi jak wyciągi z tymianku lub nagietka, zawierają w swoim składzie salicylany.

Plastry na odciski

Salicylany to również najważniejszy składnik plastrów na odciski, które również bez większego trudu nabędziemy zarówno w aptece, jak i w drogerii w centrum handlowym. Ich najważniejsze składniki to salicylany pozwalające na rozpuszczenie się zrogowaciałego naskórka oraz hydrokoloidy, które tworząc wokół odcisku wilgotne środowisko nie tylko przyspieszają jego złuszczanie, ale również przyczyniają się do łagodzenia ucisku i bólu. Troska o wygodę pacjentów sprawiła, że w chwili obecnej na rynku dostępne są między innymi przeźroczyste plastry wodoodporne, ich noszenie jest więc nie tylko wygodne, ale również nieomal niewidoczne dla otoczenia. Skuteczność plastra uzależniona jest przede wszystkim od jego składu, zazwyczaj jednak na efekt końcowy należy liczyć po przynajmniej kilku dniach jego noszenia.

Naturalna apteczka

Osoby, które marzą o tym, aby pozbyć się szpecących ich stopy odcisków nie muszą wcale udawać się w tym celu do apteki. Problem, z którym dziś zmagają się tysiące kobiet i mężczyzn znany jest od setek lat, od setek lat doskonalone są więc również naturalne sposoby pozbywania się kłopotliwych odcisków. Tych, które z powodzeniem wykorzystuje się po dziś dzień jest co najmniej kilkanaście, na szczególną uwagę w tym kontekście zasługują zaś między innymi kompresy z odpowiednio ochłodzonej torebki herbaty, przykładanej do stopy codziennie przez około 30 minut, czy też okłady z zastosowaniem niedużego kawałka skórki cytryny przykładanej do odcisku swoją wewnętrzną stroną.

Gdy nic nie skutkuje

Wszystkie wymienione metody pozwalające na eliminowanie nagniotków i modzeli charakteryzują się bardzo dużym stopniem skuteczności, nie oznacza to jednak wcale, że muszą poskutkować zawsze i u każdego. Niekiedy problemem może być wielkość odcisku i jego zaawansowanie, bywa zaś, że to, co bierzemy za zwykły odcisk będący konsekwencją noszenia niezbyt wygodnych butów jest znacznie poważniejszą dolegliwością. W takim wypadku, zamiast wpadać w paniką lub zniechęcenie, powinniśmy zdecydować się na wizytę u lekarza lub w renomowanym salonie kosmetycznym i rozmowę na temat naszego problemu ze specjalistą, nie raz okazuje się bowiem, że w usuwaniu odcisków pomocny okaże się dopiero zabieg o charakterze chirurgicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *