Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Popularne imiona dla psów 2018

Pomysły na imiona dla małych i dużych psów

Pies od wielu, wielu lat jest najlepszym towarzyszem człowieka. Jeśli już raz się przywiąże potrafi darzyć swego właściciela dozgonną miłością. Nie da się zaprzeczyć, że psy to jedne z najczęściej wybieranych czworonogów oprócz kotów na zwierzęta domowe. Jeśli ma się takiego przyjaciela, można z nim chodzić na długie spacery, bawić się, co szczególnie lubią dzieci a nawet liczyć na jego pomoc w wypadku ludzi niewidomych czy też jako zwierzęta wykorzystywane do terapii osób niepełnosprawnych. Ponieważ potrafimy żyć tak blisko z kudłatymi czworonożnymi zwierzakami traktujemy ich nieraz jak członków rodziny, rozmawiamy z nimi i zwracamy się do nich po imieniu a one na to reagują.

Właśnie nazwa dla małego czy dużego psa może nieraz sprawić kłopot, zwłaszcza, kiedy nasuwa się wiele propozycji i domownicy są poróżnieni w kwestii tego, jakie zawołanie będzie najlepszym. Zazwyczaj w domu pojawia się szczeniak, w takim wypadku najlepiej nie zwlekać i wybrać dosyć szybko imię dla pupila oraz nie stosować wobec psa różnych ksywek, ponieważ psiak będzie zdezorientowany. W okresie dorastania szybko nauczy się reagować na wybrane dla niego imię.

Szczenięta są bardzo słodkie, puszyste i małe toteż często właściciele kierują się ich wyglądem wybierając nazwę. Jednak trzeba pamiętać, że z małego szczenięcia może dorosnąć pies całkiem pokaźnych rozmiarów, dlatego dobrze, aby imię do niego pasowało. Więc warto wybrać takie, które daje się łatwo zdrobnić a w standardowej formie brzmi poważnie lub też dobrać coś pomiędzy, bardziej neutralnego. Popularne psie imiona to Tobi, Poker, Nero, Axel, Ajaks, Bruno, Kajtek, Bari, Pluto, Dafi, Baks, Astro. Do małych piesków typu Chihuahua, Maltańczyk, Pekińczyk, Pinczer mały i miniaturowy, Yorkshire Terrier znowuż bardziej pasują krótkie i słodko brzmiące przydomki typu Fafik, Tofik, Pikuś, Kubuś, a dla suczki Beti, Lejdi, Roksi, Dejzi, Tutsi, Mania.

Być może do wielu osób takie miana nie przemawiają, wydają się oklepane, zbyt powszechne. Oni mogą poszukać wśród bohaterów kreskówek. Należą do nich znane i lubiane przez wszystkich imiona jak Dżeki, Pluto, Scooby Doo, Reksio, Goofy, Łatek, Lassie. Poza tym warto zdać się na własną inwencję twórczą i wymyślić niepowtarzalne imię dla psa, związane z jego umaszczeniem, gatunkiem, ulubionymi zabawami, smakołykami, jakie szczególnie uwielbiać zjadać itp. Interesującymi przykładami są Labi, Teri, Foksi, Kulka, Herbi, Rudi, Bruni, Czari, Ciapek, Kropka, Antenka.