Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Najlepsze pendrive 2018

Kupujemy pendrive

A Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wygląda wnętrze pendrive’a?

Praca jakich mechanizmów powoduje, że możesz bez problemów przenieść na pendrivie w portfelu albo kieszeni tysiące zdjęć, kilka filmów czy całą dyskografię danego artysty?

Niech nie zmylą Cię ceny pendrive’ów, ich zawartość jest równie skomplikowana co konstrukcja dysku twardego.

A zatem, zawartość składa się z 8 elementów.
1. portal USB, czyli sprzętowy portal komunikacyjny, uniwersalny (można go wykorzystać do łączenia pendrive’a nie tylko z komputerem, ale kamerą i innymi urządzaniami), system wykrywa go automatycznie. Co więcej, prędkość przysłania danych jest wspólna dla wszystkich złączy tego typu.
2. kontroler pamięci, do jego zdań należy mediowanie miedzy pamięcią RAM a procesorem.
3. Styki serwisowe 4
4. Kość pamięci „Flash”, pamięci nieulotnej, to znaczy takiej, która utrzymuje zapisane w niej dane po wyłączeniu urządzenia. Dostępne zasobności pamięci: 512 MB, 1 GB, 2 GB, 4 GB, 8 GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256GB i 512GB.
5. Rezonator kwarcowy. Jego funkcja polega na normalizowaniu częstotliwości drgań oscylatorów elektronicznych
6. Dioda LED – miga, gdy przesyłamy albo odczytujemy dane z naszego pendrive’a.
7. Blokada zapisu (w starszych modelach). I wreszcie, w niektórych modelach:
8. przestrzeń na dodatkową kartę pamięci, którą oczywiście musimy dokupić, ale w ten sposób zyskujemy powiększenie przestrzeni dyskowej. Oczywiście, niektóre egzemplarze mają także zatyczkę (skówkę) albo inne sposoby ochrony złącza USB.
Osobny akapit poświęćmy powłoce pendrive’a. Musi ona nie tylko stylowo wyglądać (tu jest duży wybór: od stylowych, czarnych po krzykliwe czerwone, a nawet różowe), ale także chronić zawartość. Opracowane są modele z ognioodpornymi i wodoodpornymi pokrywami.

I wreszcie, do czego może posłużyć przenośny dysk, jakie jest zastosowanie pendrive’a? Oczywiście, wykorzystujemy go głównie do przenoszenia danych. Ale nie tylko. Możemy je wykorzystać do odzyskiwania danych z uszkodzonego dysku twardego, albo do usuwania wirusów z naszych pecetów. Dalej, dzięki wyposażeniu pamięci „Flasch” w wyjście na słuchawki jesteśmy w stanie słuchać muzyki bezpośrednio z naszego pendrive’a. Sprawę ułatwiają wmontowane w niego wyświetlacze LCD. Dzięki najnowszym osiągnięciom Microsoftu, możliwe jest zwiększenie pamięci RAM naszego domowego peceta przez wykorzystanie powierzchni pamięciowej podłączonego doń za pomocą USB pendrive’a. Oczywiście, wszystko działa do chwili odłączenia dysku przenośnego.