Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Stylizacja studniówkowa 2018

Jak wybrać dodatki do sukienki studniówkowej?

dodatki-na-studniowkeCo roku przed wyborem sukienki na studniówkę stoi tysiące dziewczyn. W końcu każda upoluje tę wymarzoną lub kupi coś dla siebie, idąc na kompromis. Nie mniej jednak sukienka na studniówkę to połowa sukcesu. Wszakże wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach. A zatem, dopełnieniem stroju powinny być dodatki.

Biżuteria studniówkowa to lekkie i praktyczne ozdoby, które nie tylko będą wdzięczne i dziewczęce, ale także sprawdzą się podczas nocnych szaleństw na parkacie. Zgodnie z zasadą, mniej znaczy więcej, ubieramy najmniejszą możliwą ilość świecidełek. Trend na minimalizm trwa od wielu lat i trzymajmy się tego skrupulatnie. Drugą zasadą jest ograniczenie biżuterii, jeśli sukienka studniówkowa jest bardzo strojna, natomiast jeśli kreacja jest prosta i ascetyczna można bardziej poszaleć z dodatkami.

Falbaniaste lub wzorzyste suknie, z licznymi aplikacjami, wszytymi brożkami czy wielokolorowe suknie są wystarczająco zdobne i nie trzeba już nic do nich dokładać. Jeśli ubieramy bolerko lub żakiet to jednokolorowy i prosty, tak samo torebka. Elegancja to umiar, przesyt zawsze będzie kiczowaty. Pamiętajmy, że czasy kiedy buty dobiera się do torebki dawno już minęły, obecnie w dobrym guście jest wybranie pasujących do siebie dodatków, ale niekoniecznie „od kompletu”.

To samo dotyczy biżuterii. Na studniówce zrezygnujmy z naszyjnika, pierścionka i kolczyków z takim samym „oczkiem”. Rozbudźmy w sobie fantazję. Kolory stroju powinny być jednak nieco stonowane. Jeśli wybrana została mała czarna mini, to bolerko lub żakiet powinny być także czarne, grafitowe czy granatowe, żółty lub różowy kolor nie będzie się już prezentował elegancko.

Niektóre dziewczyny zakładają bransoletkę z kwiatami na rękę. Moda ta przyszła do nas z Ameryki i w niektórych szkołach jest już obowiązująca. Osoby towarzyszące mają podobny bukiecik w butonierce lub w klapie marynarki. Innym stosunkowo nowym pomysłem są strojne ozdoby do włosów, a nawet kapelusze. Takie rozwiązania są piękne, ale małe praktyczne. Lepiej przystroić fryzurę delikatnym kwiatem lub dekoracyjnymi spinkami, które w czasie zabawy zostaną na swoim miejscu. Swoją studniówkę pamięta każdy. Niech będzie ona fantastycznym wspomnieniem szalonej nocy i niepowtarzalnego wyglądu.