Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Najlepszy fason płaszcza do figury jabłko, klepsydra, gruszka 2018

Płaszcz damski idealnie dobrany do figury – najważniejsze zasady

plaszcz-mlodziezowy-oversize-oryginalny-zielonyNiewątpliwie ciepły, solidny zimowy płaszcz jest obecnie synonimem stylu i dobrego smaku. Jednakże dobór odpowiedniej długości i fasonu nierzadko nastręcza nie lada problemów. Z tego też powodu postaramy się podpowiedzieć, jak prawidłowo dobierać płaszcze i zimowe kożuszki pod kątem typu figury.

Przed zakupem jesienno-zimowego płaszcza lub kożucha należy więc dokładnie przyjrzeć się własnej sylwetce. W ten sposób trafnie będziemy mogły wskazać i zatuszować niedoskonałości figury oraz podkreślić jej niewątpliwe atuty. Jak jednak możemy określić rodzaj własnej sylwetki?

Najpopularniejszymi typami kobiecej figury są tak zwane jabłko, klepsydra oraz gruszka. Kobiety o typie figury jabłka posiadają okrągłe biodra i wydatny brzuszek, natomiast „gruszki” – szerokie biodra i dużą pupę. Klepsydra z kolei to określenie sylwetki o zgrabnej, wąskiej talii oraz proporcjonalnym biuście i biodrach. Aby więc skutecznie zamaskować niedoskonałości własnej figury zimowym płaszczem, polecamy konkretne fasony określonym typom:

jabłko: płaszcz XXL dla masywnej sylwetki odpowiednie będą przede wszystkim długości płaszczy ¾, sięgające połowy łydki, lekko nad kolano. Z powodzeniem możemy również wybrać gustowny, rozszerzany ku dołowi surducik, najlepiej wykończony szerokim kołnierzem, który zakryje wydatny biust i szerokie ramiona. Aby jeszcze bardziej wysmuklić sylwetkę, najlepiej wybrać modele z jak największą ilością pionowych szwów i ozdobnych lamówek. Unikajmy z kolei płaszczy zimowych z paskami i zwężanych w talii. O wiele korzystniej skupić się na fasonach prostych – stylowy i eleganckich.

gruszka: Panie o szerokich biodrach, ale z zaznaczoną mocno talią powinny wybierać w szczególności fasony płaszczy z dodatkowym, szerokim paskiem, który podkreśli kobiece wcięcie i wyeksponuje biust. Warto wybrać również płaszcz z szerokim kołnierzem i dwurzędowym, wyszczuplającym zapięciem. Dolna część powinna być nieco rozkloszowana w kształt litery A, by nie opinać zbytnio ud.

klepsydra: to rodzaj figury, na którym niemalże każdy płaszcz będzie prezentował się elegancko i stylowo. Warto więc podkreślić nienaganną talię ozdobnym paskiem lub wcięciami. Posiadaczki dużego biustu powinny z kolei wybierać płaszcze z jednym rzędem guzików.

Paniom niskim z kolei polecamy głównie kożuszki i płaszcze o długości midi – do kolan, najlepiej utrzymane w jednolitej i stonowanej kolorystyce. Jeśli zaś chodzi o kołnierz, powinien on być lekko zaokrąglony. Kobiety wysokie powinny nosić odzież wierzchnią sięgającą kostek, najlepiej z dużymi ozdobami – klamrami pasów, guzikami lub ozdobnymi, pojemnymi kieszeniami. Warto także wybrać model z wysokim kołnierzem lub stójką.