Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jesienne stroiki na cmentarz 2018

Jesienne dekoracje na cmentarz

O ile nie ma pluchy, o ile nieustannie nie pada, o ile wichury nie przeplatają się z burzami możemy liczyć na prawdziwą polską jesień. Jej piękno ukryte jest w ferajnie barw, w kolorze żółtych, czerwonych i brązowych liści, w lekko pożółkłych trawach, w pachnącym wciąż jeszcze latem powietrzu.

Jesień to początek szkoły, to robienie ostatnich zapaówy różnorodnych smakołyków zamykanych na chłodne miesiące w szklanych słoikach stojących na półce domowej spiżarki, to oczekiwanie na zimę. To w końcu listopadowe święta. Święta Zmarłych. To 1, 2, 11 listopada.

Jeśli nie chcesz przeżywać listopadowych dni, w sposób taki sam jak co roku odpowiednio się do nich przygotuj. Oprócz pielęgnacji grobu, przemyśleń, wspomnień związanych z bliskimi, którzy odeszli ważna jest także odpowiednia oprawa dekoracyjna grobu. Dlatego właśnie tekst ten poświęcamy tematyce jesiennych dekoracji cmentarnych. Stroiki w kształcie serca

Delikatne i subtelne. Idealne na grób ukochanej osoby. Najlepiej prezentują się te zrobione z żywych kwiatów jednak jesienią świetnie sprawdzą się kompozycje z kwiatów suszonych, np. herbacianych czy kremowych róż. Do środka dekoracji możemy włożyć figurkę aniołka czy krzyż i wokół niego ułożyć kwiaty, które potem wystarczy umocować drutem florystycznym.

Kompozycje z lampionem

Klasyczna a zarazem i oryginalna dekoracja na Wszystkich Świętych i Zaduszki. Stroik z lampionem. Jak go zrobić? Przygotuj dość duży, podłużny kamień. Potrzebne będą kolorowe sztuczne kwiaty (np. w tonacji fioletu i granatu) oraz oczywiście lampion. Na kamień naklej tekturę. Na nią nałóż kolejną warstwę kleju, umocuj lampion a wokół niego elementy florystyczne.

Stroik stojący

To doskonała alternatywa dla klasycznych bukietów na cmentarz. Do zrobienia stojącego stroika potrzebny będzie Ci mały stojak oraz doniczka. Wokół stojaka opleć zieleń dekoracyjną i kwiaty np. kremowe róże lub żółte chryzantemy.