Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Trwała ondulacja 2018

Włosy kręcone… na trwale

Wiele pań marzy o tym, aby posiadać kręcone włosy. Nie każda kobieta została jednak takim darem obdarzona. Ale przecież w dzisiejszych czasach bez żadnych problemów każda z kobiet może spełnić swoje marzenia o posiadaniu kręconych włosów. Naturalnie, dzisiaj mamy do wyboru wiele różnego rodzaju metod, które pozwolą na to, aby w krótkim czasie zakręcić włosy. Możemy zastosować wałki czy lokówkę. To daje jednak tylko efekt krótkotrwały. Świetnym sposobem na posiadanie długi czas kręconych włosów jest trwała ondulacja. To sposób na kręcone włosy stosowany od dawien dawna. Na pewno nie jest to tani sposób na spełnienie swoich marzeń. Niemniej jednak trwała może okazać się świetnym rozwiązaniem dla pań, które mają już pod dziurki w nosie spędzanie ogromnych ilości czasu nad kręceniem włosów lokówką czy na wałkach, a pragną mieć kędzierzawe pasma, z których można wyczarować np. stylowe fryzury wieczorowe.

Oczywiście, zastosowanie trwałej ondulacji ma swoje wady i zalety. Ale przecież tak naprawdę w przypadku każdego rozwiązania dotyczącego kręcenia włosów wymienimy zarówno plusy jak i minusy. Jeżeli chodzi o wady takiego rozwiązania, to na pewno możemy powiedzieć o przesuszonych włosach. Tego rodzaju zabieg sporo je zniszczy. Będą się rozdwajać, zatem po zabiegu trzeba będzie zwracać jeszcze więcej uwagi na odpowiednią pielęgnację włosów. No ale nie możemy zapominać o plusach takiego rozwiązania. Z pewnością trzeba powiedzieć o spełnianiu marzeń i odmienionym wyglądzie. Aby zmiana ta była na plus, warto przed dokonaniem takiego zabiegu naprawdę się zastanowić, czy będziemy dobrze w lokach wyglądać. Nie każdemu bowiem pasują sprężyste fale i loki.

W jaki sposób w ogóle wykonuje się trwałą ondulację? Oczywiście, nie ma sensu kombinować w tym względzie nic samodzielnie. Najlepiej oczywiście udać się do profesjonalnego fryzjera. Stylista doradzi jaki typ ondulacji będzie najbardziej pasował. Trzeba bowiem powiedzieć o tym, że istnieją różne typy trwałej ondulacji, a właściwie ich efektu. Loki mogą być małe, a mogę być też grube i większe. Wszystko w zależności od życzenia klientki i oczywiście od odpowiednich porad stylisty.

Niezwykle istotne jest to, aby po dokonaniu zabiegu nie zapominać o istotności pielęgnacji włosów. Włosy muszą być ciągle nawilżane. Warto więc zainwestować w dobre, nawilżające kosmetyki, takie jak odżywki, maseczki i najlepsze szampony. Właściwie pielęgnowane włosy po trwałej będą bujne i większe objętościowo, a co za tym idzie – będziemy mogli pochwalić się atrakcyjną fryzurą. Nie można jednak zapominać o właściwej pielęgnacji – w przeciwnym razie włosy będą przesuszone i matowe.