Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Dom gotowy z prefabrykatów 2018

Własny dom w trzy miesiące?

Kto z nas nie marzy o posiadaniu własnego domu? I choć jest to bardzo poważna decyzja, to jednak taka inwestycja przynosi ogromną satysfakcję. Posiadanie własnego domu, takiego, o jakim zawsze marzyliśmy, z ogrodem, balkonem, tarasem, wieżyczką lub basenem, daje nam poczucie spełnienia, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, że mamy własny kąt, własne miejsce na świecie, do którego zawsze możemy wrócić. I ta ogromna frajda związana z urządzeniem domu, poszczególnych pokoi, pomieszczeń, planowanie. Przeglądając setki, a czasem nawet tysiące projektów domów, widzimy jak różnorodne potrafią być budowle, nie tylko pod względem wielkości, rozmieszczenia pomieszczeń, kształtu, czy koloru elewacji, ale także pod względem materiałów, z którego zostały wykonane.

Oprócz tradycyjnych technologii, w których powstają domy murowane, coraz większą popularnością cieszą się inne technologie, które pozwalają na postawienie domu w stanie surowym, niezależnie od pory roku, w trzy miesiące, a w niektórych przypadkach nawet w kilka dni! Takie możliwości daje nam technologia gotowych domów z prefabrykatów. Technologia ta jest niezwykle popularna w Ameryce, Kanadzie, ale także na naszym kontynencie: w Niemczech, Austrii, czy Szwecji.

Domy szkieletowe, zwane także „kanadyjczykami”, są to budynki, których konstrukcję stanowi drewniany szkielet. Budowę takiego domu kanadyjskiego nie wykonamy własnoręcznie, niezbędna jest tutaj wyspecjalizowana ekipa budowlana, która zamontuje wszystkie elementy domu w sposób fachowy, bezpieczny i trwały.

Zwykle budowa takiego domu rozpoczyna się od postawienia szkieletu, który składa się z pionowych słupów zamykanych od góry oczepem, a od dołu podwaliną. Pomiędzy słupami wydzielone są otwory okienne i drzwiowe, a konstrukcja umocniona jest dodatkowo za pomocą poszycia z desek. Pomiędzy elementami nośnymi umieszcza się materiał termoizolacyjny. W takich domach także stropy i dach wykonane są jako konstrukcje drewniane.

Taki drewniany dom jest niezwykle ekologiczny, zdrowy i elegancki. Oczywiście drewno wymaga specjalnego zabezpieczenia i ochrony przed wilgocią. Jednak jeśli odpowiednio dbamy o dom, a przede wszystkim, jeśli został on zbudowany z drewna odpowiedniej jakości, to służyć może nam przez dziesięciolecia. Szybkość budowy i ekologia, to podstawowe zalety domów z prefabrykatów.

A jeśli podobają się nam górskie domki, to, wykorzystując technologię domów gotowych, możemy zbudować dom z bali. Ten niezwykle elegancki i trwały dom, może służyć zarówno jako domek letniskowy, jak i całoroczny. W technologii gotowych domów, mamy także domy z keramzytu, trwałego materiału ceramicznego.

Domy gotowe z prefabrykatów pozwalają nam w krótkim czasie cieszyć się posiadaniem własnego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *