Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Piękne otoczenie domu 2018

Upiększ otoczenie domu! Wybierz najlepszą kostkę brukową

Marzysz o tym, aby otoczenie Twojego domu prezentowało się nienagannie i cieszylo oko!? Poświęć trochę czasu i dowiedz się czegoś o kostce brukowej. Wybór kostki brukowej, aby był pewną inwestycją, która służyć i dobrze prezentować będzie się przez lata, wcale nie jest taki prosty. Jak więc dokonać właściwego wyboru i na co zwrócić uwagę aby właściwie wybrać? Poniżej znajdziesz kilka porad, które mogą Ci się przydać podczas planowania zakupu.

Najpierw musisz zdecydować się na konkretnego producenta kostki brukowej. Dobrze, jeżeli jest to firma z długoletnią tradycją i wyrobioną marką. Możemy mieć wtedy bardzo duże prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z fachowcami, którzy doskonale znają swoją pracę. Powinni też świadczyć usługi jako firma brukarska. Potrafić oni też będą doradzić nam w wyborze odpowiedniego budulca, kostki brukowej betonowej, czy lepiej zainwestować w kostkę granitową. Następnie należy sprawdzić jakość wyrobu na który się decydujemy. Kostka brukowa powstaje poprzez wibroprasowanie, gdzie najważniejsze jest odpowiednie zagęszczenie i wymieszanie masy betonu i kruszyw. Najpierw oceńmy czy na powierzchni nie występują szczeliny i ubytki. Potem powinniśmy przełamać taką kostkę, co pozwoli nam na ocenienie jej jakości – jeżeli masa betonu przełamie się wraz z kruszywem, możemy mieć pewność, że jest dobrze wykonana. Jeśli natomiast po przełamaniu, dopatrzymy się w przekroju wystających nieregularnych fragmentów kruszyw, oznaczać to będzie, że jest krucha i mało wytrzymała.

Bardzo istotnym będzie też wybór odpowiedniej grubości kostki, ponieważ dla różnych przeznaczeń będziemy stosować różne ich rodzaje. Są pewne zasady, którymi należy się kierować, ale dla pewności najlepiej zweryfikować to ze specjalistami firmy. Ogólne zasady są takie, że dla powierzchni, które będą narażone na większy nacisk, stosować powinno się grubszą kostkę. Tak np. kostka o grubości 4 cm w zupełności wystarczy dla chodników, ścieżek i tarasów, natomiast już na podjazd do domu stosować powinniśmy grubszy budulec, licząc się z tym, że może zaistnieć kiedyś potrzeba wjechania na naszą posesję np. załadowanego samochodu ciężarowego. Najgrubszy rodzaj kostki brukowej stosuje się dla powierzchni np. około magazynowych, po których poruszają się załadowane samochody ciężarowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *