Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Skuteczny środek na porost włosów 2018

Skuteczny środek na porost włosów

Dobra wiadomość brzmi następująco: istnieją takie środki. A zła? Ich skuteczność zależy niestety od rodzaju łysienia z jakim się borykamy i od tego jak wcześnie zareagujemy na łysienie sięgając po jakiś środek na porost włosów.
Środków tego typu jest na rynku bardzo dużo i choć firmy – producenci preparatów na porost włosów zachęcają nas by z nich korzystać my wciąż wykazujemy pewien sceptycyzm. Sceptycyzmowi się nie dziwię – nie z każdym typem łysienia w poważnym stopniu zaawansowania można wygrać, nie każdy środek na porost włosów jest skuteczny w każdym przypadku, a większości z nas po prostu nie wystarcza cierpliwości do tego, by ich regularnie używać i by w pełni móc wykorzystać cały ich leczniczy potencjał.

Środek na porost włosów czy leczenie

Zacznijmy może od tego, że nie każdy typ łysienia można skutecznie zahamować z pomocą ogólnodostępnych środków na porost włosów. Tak bywa z łysieniem plackowatym, które jest zupełnie nieprzewidywalne, w jego leczeniu stosuje się bardzo zaawansowane kuracje, a co ciekawe łysienie to miewa skłonności do remisji tj. sytuacji, w której włosy osoby dotkniętej tym typem łysienia samoistnie odrosną i to nawet bez leczenia.
Podobnie wygląda sytuacja łysienia na tle zaburzeń hormonalnych u kobiet – tu wskazane jest wykrycie przyczyny choroby, bo określenie „podłoże hormonalne” mieści w sobie zbyt wiele różnych zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu by można było pokusić się o wskazanie jednej, dobrej terapii. Nie zmienia to jednak faktu, że i łysienie kobiet można opanować i zapanować nad nim dość skutecznie.
Szczególnym typem łysienia jest łysienie męskie, którym dotknięta jest zdecydowana większość mężczyzn. Łysienie to powstaje również na tle hormonalnym, tym niemniej jego mechanizm jest dość prosty i dość dokładnie poznany. Faktem jest że mimo wiedzy mężczyźni wciąż łysieją, ale po trosze wynika to z faktu przyzwyczajenia tej płci do stałego zagrożenia w postaci łysiny. Po części jest też efektem zaniedbań. Mechanizmu tego typu łysienia wyeliminować z naszego życia nie sposób, ale można nad nim zapanować i to z dużym powodzeniem.

Środek na porost włosów dla każdej płci

Takim środkiem jest minoxidil znany i stosowany już od kilku dziesięcioleci. Środek ten wynaleziono przypadkiem i początkowo stosowano go w leczeniu łysienia w postaci dwuprocentowego lub jednoprocentowego roztworu. Dziś już wiadomo, że minoxidil wykazuje znacznie większą skuteczność wtedy, gdy stosowany jest w stężeniu co najmniej pięciu procent. To nie jedyny warunek skuteczności. Minoxidil działa bowiem na zasadzie udrażniania tzw. kanałów potasowych w mieszkach włosowych – poprawia więc poziom ukrwienia, odżywienia i dotlenienia mieszków zapobiegając ich osłabieniu pod wpływem mechanizmów powodujących łysienie kobiece, męskie a nawet łysienie plackowate. Generalnie środek ten sprzyja poprawie kondycji mieszków. Skuteczność terapii zależy jednak od tego, jak wcześnie po minoxidil sięgniemy i czy będziemy stosować go regularnie. Jeśli będziemy zwlekać mieszki włosowe ulegną takiej degradacji, że minoxidil nie będzie w stanie ich odbudować, konieczne jest więc jak najwcześniejsze podjęcie kroków zaradczych. Zalecenia te dotyczą zarówno mężczyzn jak i kobiet, jeśli chodzi o łysienie plackowate warto je mieć na uwadze, aczkolwiek w tej nieprzewidywalnej chorobie niczego nie można być pewnym.

Środek na porost włosów dla mężczyzn

Oprócz minoxidilu istnieją środki, które mogą stosować jedynie przedstawiciele każdej z płci z osobna. W przypadku panów takim środkiem na łysienie jest finasteryd – lek wykorzystywany również w leczeniu przerostu gruczołu krokowego. Panie pod żadnym pozorem finasterydu stosować nie mogą. Lek działa dość szybko i bardzo skutecznie, jest niestety dostępny jedynie na receptę. Tym niemniej niektóre ze środków na łysienie dostępnych na naszym rynku zawierają substancje (naturalne!) działające podobnie do finasterydu i są one dostępne bez większych problemów – bez recepty. Również tych suplementów kobiety stosować nie powinny, ponieważ finasteryd i substancje mu podobne oddziałują na hormony – męskie, u kobiet mogłyby zanadto rozregulować gospodarkę hormonalną, ba! niektórzy specjaliści ostrzegają, że mogą nawet zrujnować zdrowię.

Środek na porost włosów dla kobiet

W tym przypadku dobrze robi suplementacja (leczenie) hormonami żeńskimi. W charakterze środka na porost włosów można wykorzystać pigułki antykoncepcyjne najnowszej generacji. U kobiet w okresie okołomenopauzalnym i po menopauzie bardzo dobrze sprawdza się hormonalna terapia zastępcza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *