Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Regeneracja skóry po wakacjach 2018

Reanimacja skóry po lecie

Niestety lato zbliża się nieuchronnie do końca. I choć przed nami jeszcze może kilka ciepłych i słonecznych dni września, nie będą już one tak beztroskie jak te wakacyjne. I choć lato tego roku nie rozpieszczało nas zbytnio, to jednak wielu z nas udało się zdobyć piękną opaleniznę nawet bez pomocy solarium czy samoopalaczy. Wielu z nas pozwoliło sobie w czasie wakacji na wizytę w salonie Spa lub salonie odnowy biologicznej, jednak większość postawiła na pozyskiwanie pięknej opalenizny.

Niestety, ale nasza skóra potrzebuje reanimacji po dużej dawce promieni słonecznych, a także wody, często słonej. Pod ich wpływem nasza skóra przede wszystkim ulega wysuszeniu i zwiotczeniu. Dodatkowo, promienie UV mogły pozostawić na niej brunatne plamy i przebarwienia. By więc przywrócić naszej skórze dawny blask możemy poddać się kilku zabiegom kosmetycznym w salonie urody lub, po zakupieni odpowiednich kosmetyków, także we własnym domu.

Zabiegi kosmetyczny powinny dotyczyć nie tylko skóry twarzy, która była narażona na działanie słońca, ale także całego ciała. Przede wszystkim naszą skórę należy poddać zabiegowi oczyszczenia. Jednorazowy zabieg mikrodermabrazji oczyści skórę po lecie, odblokuje pory, a także usunie warstwę suchego naskórka.

Drugim etapem reanimacji jest nawilżenie skóry nadmiernie wysuszonej przez wodę słońce, wiatr, a także częstszą depilację. Bardzo sucha cera wymaga stosowania kremów, które zawierają tzw. emolienty, czyli nienasycone kwasy tłuszczowe, cholesterol lub trójglicerydy. Składniki te dbają, by skóra nie traciła naturalnej wilgotności, przywracają także zachwianą przez słońce równowagę lipidową.

Kolejnym krokiem jest regeneracja naszej skóry, czyli odbudowanie kolagenu i głębszej warstwy skóry. Ich uszkodzenia powodują szybsze starzenie się skóry i pogłębia zmarszczki. Na tym etapie ważne jest, by stosowany preparat był dostosowany do rodzaju cery.

Słońce powoduje także powstawanie na skórze ciemniejszych plamek, takich jak piegi czy plamy soczewicowe. By się przed nimi uchronić lub je zniwelować, należy stosować kremy, które zawierają substancje hamujące powstawanie barwnika w skórze, takie jak witamina C, kwas mlekowy lub tioglikolowy. Kremy z ich dodatkiem stosuje się jako uzupełnienie kremów nawilżających i regenerujących.

Szczególnego traktowania po lecie wymagają także nasze dłonie. Pielegnacja dłoni po wakacjach to przede wszystkim odpowiednie ich nawilżenie za pomocą kremów i balsamów, a także nawilżenie od środka, za pomocą kapsułek i witamin.

Regeneracja skóry po wakacjach opóźni procesy starzenia i przywróci jej blask i elastyczność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *