Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Modne kurtki młodzieżowe damskie 2018

Młodzieżowa kurtka bejsbolówka

kurtki-bejsboloweUbiór jest sprawą, którą w głównej mierze determinuje gust czyli mówiąc inaczej względy estetyczne. Szczególnie zależność tę widać u ludzi młodych, najczęściej nastolatków. Moda często jest wyznacznikiem ich stylu. Niestety coraz rzadziej bywa nim zdrowy rozsądek. Oczywiście nie chodzi tu o gusta, bo o nich się nie rozmawia. Chodzi bardziej o ochronną funkcję ubrania. Coraz rzadziej bowiem można powiedzieć o ubraniach jako o elemencie chroniącym przed zimnem.
Szczególnie młode dziewczyny upodobały sobie krótkie, modne kurtki, które w żaden sposób nie chronią ich przed chłodem. Noszenie tego rodzaju kurtek wystawia na regularne wychłodzenie chociażby nerki. O czym młode dziewczyny mogą dowiedzieć się dopiero kiedy dorosną i nerki przestana odmawiać im posłuszeństwa. Moda jednak nieprzejednanie króluje wśród młodych.

Ostatnim trendem wśród nastoletnich dziewcząt są kurtki bejsbolowe. To kurtki, które wzorowane są na bluzach zawodników bejsbola. Bardzo wiele amerykańskich szkół wyższych zapewnia swoim uczniom tego rodzaju bluzy jako znak rozpoznawczy.

Młodzieżowe kurtki tego typu coraz częściej można jednak spotkać także w polskich sklepach z odzieżą dla młodych. Wszyscy nazywają je kurtkami, w rzeczywistości jednak powinno się o nich mówić jako o bluzach, taką bowiem mają grubość i przede wszystkim zastosowanie.

Kurtki tego rodzaju charakteryzują się specjalną kolorystyką. Ich rękawy zawsze są w kolorze białym, reszta zaś w zależności od bluzy jest granatowa, bordowa, czarna lub szara. Na piersi, wzorem amerykańskich drużyn i szkół, wyszywa się wybraną literę. Ściągacze rękawów są kompozycją koloru bluzy i oczywiście koloru białego – z rękawów. Bluzy tego rodzaju zazwyczaj są zaopatrzone w kaptur.

To dość praktyczne i ciepłe bluzy obszyte futerkiem zamiast kurtki. Należy jednak pamiętać, że nie mogą zastąpić ciepłej kurtki – szczególnie jesienią lub wczesną wiosną. Chyba, że są specjalnie ocieplane. W sklepach można bowiem spotkać także kurtki tego rodzaju przystosowane do naszego klimatu.

Tego rodzaju kurtki rozpowszechniły się w modzie polskich nastolatków wraz z trendem wracania do starych krojów. Bardzo modny jest bowiem obecnie styl vintage. Bardzo wiele młodych kobiet eksperymentuje z tego rodzaju ubiorami. W zasadzie nie obowiązują tu żadne reguły. Do kurtek bejsbolowych damskich zakłada się rajstopy i krótkie dżinsowe spodenki, na stopach bezwzględnie szpilki lub buty na bardzo wysokiej platformie.

Bejsbolówki noszone są jednak także w innym zestawieniu. Często bowiem zakłada się je do zwykłych spodni i trampek. W taki sposób ubiera się dziś większość polskich nastolatek w wieku gimnazjalnym.