Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Make-up tuszujący piegi 2018

Makijaż dla dziewczyny z piegami

Makijaż dla dziewczyny z piegami To jaki makijaż robimy obie na co dzień czy też na specjalne okazje powinno być uzależnione w dużej mierze od naszego typu urody. Rodzaj kosmetyków, sposób ich użycia, ich kolory mają pasować do rodzaju cery, karnacji, oczu, włosów i ubrania. Szczególnej precyzji wymaga oczywiście make-up, który ma na celu zatuszowanie pewnych niedoskonałości, na przykład przebarwień, blizn czy piegów.

Czy piegi powinny być tuszowane makijażem? Zależy to tylko i wyłącznie od samopoczucia kobiety, która ma je na twarzy. Niektóre panie czują dobrze z piegami i uważają, że są naturalnym podkreśleniem ich typu urody. Natomiast są też kobiety, które najchętniej pozbyłyby się małych plamek na stałe. Z pewnych przyczyn nie decydują się jednak na zabiegi kosmetyczne, lecz stosują kremy wybielające oraz metodę tuszowania piegów make-upem. Mogą w tym celu używać korektora, ale zalecana jest jego wersja w płynie. Najpierw nakłada się krem nawilżający, a potem fluid i puder. Natomiast można też użyć puder w kremie, który rzeczywiście dobrze nadaje się do pokrywania różnych przebarwień. Jednak uwaga! Nie jest on odpowiedni dla pań, których cera charakteryzuje się rozszerzonymi porami lub widocznymi zmarszczkami. Natomiast w ogóle nigdy nie powinno się nakładać zbyt grubej warstwy podkładu czy pudru, bo prezentuje się to bardzo nienaturalnie. Lepiej przysłonić nieco piegi niż zakrywać je całkowicie przypłacając to dziwnym wyglądem.

Ewentualnie można zastanowić się nad wykonaniem w gabinecie kosmetycznym makijażu permanentnego. Odpowiednie pigmentowanie skóry ma spowodować, że piegi przestaną być w ogóle widoczne na długi czas. Z drugiej strony są osoby, które decydują się na zabieg odwrotny, czyli namalowanie piegów na twarzy. Jest to dowód na to, że wszystko jest kwestią gustu. Jednym piegi podobają się bardzo, inni uważają że szkodzą urodzie. Skłonność do powstawania piegów jest dziedziczna, a więc najlepiej zaakceptować i polubić taki „spadek” po przodkach. Jeśli jednak mamy z tym pewien problem zawsze można przykryć je nieco makijażem – tylko bez przesady!