Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Krioterapia na stawy i inne niedomagania 2018

Krioterapia na stawy i inne niedomagania

Krioterapia zyskuje sobie coraz szersze grono zwolenników. Wykorzystuje się ją już nie tylko w leczeniu niektórych dolegliwości, czy do usuwania defektów kosmetycznych, ale też jako potężny eliksir młodości i źródło sił witalnych poprawiających funkcjonowanie całego organizmu.
Krioterapia faktycznie przynosi efekty, a że zimno odmładza ( o tym przecież chyba każdy słyszał) tym chętniej z niej korzystamy.
Na czym polega ta metoda leczenia?
Krioterapia polega na zastosowaniu ekstremalnie niskich temperatur i to nie zwykłego mrozu rzędu kilku czy kilkunastu stopni. W krioterapii wykorzystywane są temperatury znacznie poniżej stu stopni Celsjusza. Jedynie w takich warunkach można osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące efekty. Jak działa krioterapia? Bardzo niskie temperatury zmuszają organizm do podjęcia działań obronnych. Jako pierwszy pojawia się skurcz naczyń krwionośnych i obkurczenie mięśni. To z kolei prowadzi do spowolnienia przepływu krwi i obniżenia tempa metabolizmu. Jednak to jedynie początkowa reakcja, bo zaraz za tym idzie reakcja wręcz odwrotna – organizm rozszerza naczynia krwionośne, co usprawnia przepływ krwi nawet czterokrotnie. W ten sposób poszczególne komórki organizmu zyskują więcej składników odżywczych i substancji o właściwościach przeciwzapalnych. Organizm przystępuje do odpierania ataku zimna. Dzięki temu zjawisku praktycznie zanika ból, a stany zapalne szybciej są redukowane, co więcej po krioterapii niejednokrotnie całkowicie znikają i sprawia to sam mechanizm. Poza tym w trakcie mrozu i po mrozie znacznie szybciej regenerują się wszystkie tkanki. Drastycznie większy napływ krwi sprawia, że początkowo obkurczone mięśnie rozluźniają się, a metabolizm natychmiast ulega przyspieszeniu (może warto polecać krioterapię na schudnięcie?). W efekcie wszystkie procesy życiowe przyspieszają, a do tego układ immunologiczny zwiększa sprawność, wydajność i skuteczność. Wiele uszkodzeń zostaje po prostu wymiecionych z organizmu, zmniejsza się też zagrożenie chorobotwórczymi zarazkami.

Rodzaje krioterapii

W praktyce medycyna i kosmetologia wykorzystuje dwie metody krioterapii. Jedną z nich jest krioterapia miejscowa, drugą krioterapia ogólna.
Krioterapia miejscowa najczęściej stosowana do wymrażania niektórych, zmienionych chorobowo tkanek. Zabiegi tego typu wykonuje się w ramach usuwania żylaków, naczyniaków, brodawek, hemoroidów a nawet niektórych zmian o charakterze nowotworowym. Krioterapię miejscową stosuje się też w leczeniu bólów stawów (wtedy, gdy jest to uzasadnione).
Krioterapia ogólna wymaga krótkotrwałego, permanentnego, całkowitego wychłodzenia. Ten rodzaj terapii przeprowadzany jest w specjalnych kriokomorach. Czas pobytu w kriokomorze wynosi od 1 do trzech minut. Wchodzi się tam w ubraniu w postaci kostiumu kąpielowego, skarpetek, rękawiczek, maseczki na twarzy i czapki. Przed każdym takim seansem należy zdjąć biżuterię, co powinno być raczej oczywiste dla wszystkich. Po krioterapii wykonuje się ćwiczenia rozgrzewające już poza kriokomorą. W komorze tego typu panuje bardzo niska wilgotność powietrza toteż osobom przebywającym w niej mróz wydaje się być raczej pieczeniem skóry niż typowym zimnem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *