Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Stylowe mieszkanie 2018

Jak urządzić mieszkanie?

Każda osoba, stając przez nowym mieszkaniem, zastanawia się jak je urządzić. Najczęściej przeglądamy różne oferty magazynów dotyczących umeblowania pokojów. Niezależnie czy przed tym dylematem staje młode małżeństwo czy osoby, które przeprowadzki mają we krwi, problem zawsze jest ten sam: jakie meble wstawić do pokojów? Różne są rodzaje mebli, a ich mnogość powoduje wiele dylematów. Meble malowane świetnie nadają się dla ludzi, którzy cenią sobie jasne kolory i lubią obcować ze sztuką na co dzień. Bo wiadomo przecież, że meble malowane należą to sztuki użytkowej, jak wiele innych mebli artystycznych.

Meble malowane są oryginalne i wcale nie takie tanie. Podobnie zresztą jak antyki czy meble francuskie. Antyki mają to do siebie, że wiele już przeszły, choć będą idealnie nadawać się dla ludzi, którzy cenią sobie tego typu przedmioty i meble. Starodawne komody, krzesła, stoły, stoliki, biurka są niezwykle piękne i cenne. Doceni je każdy wielbiciel historycznych rzeczy. Można śmiało stwierdzić, że meble malowane, francuskie, rzeźbione, antyki są najczęściej wybierane przez prawdziwych koneserów sztuki lub przez osoby, które sztukę cenią i lubią ją podziwiać.

Dla osób, które wolą nowoczesność, idealne będą meble skandynawskie. Są one oryginalne, potrafią łączyć klasykę z awangardą. Biurka i stoły mogą być jasne, ciemne, jedno- lub wielokolorowe lub w kolorystyce kontrastowej. Podobnie komody w stylu skandynawskim, z jednej strony mebel tradycyjny, ale z drugiej w zupełnie innym stylu, z pojemnymi szufladami o wyglądzie bardzo nowoczesnym.

Krzesła w stylu skandynawskim to z kolei istne dzieła sztuki nowoczesnej. Powykręcane, kształtem przypominające literę S lub G, krzesła „jajka”, niskie krzesełka z poduszkami, miękkie i wielkie fotele – wszystko to i znacznie więcej oferuje właśnie styl skandynawski mebli.

Pamiętajmy, że decydując się na jeden styl, powinniśmy mu być wierni w całym pomieszczeniu lub mieszkaniu. Oczywiście, czasami można połączyć meble z różnych stylów, ale trzeba to robić z głową i ze smakiem. Antyki będą świetnie wyglądać z meblami francuskimi lub malowanymi, ale niekoniecznie ze skandynawskimi. Plastikowe czerwone krzesło w stylu skandynawskim będzie wyglądało komicznie z antycznym biurkiem. I odwrotnie, francuskie krzesło w antycznym stylu nie będzie współgrało ze skandynawskim lub rzeźbionym stołem. Najważniejsze, żeby dobierać meble z głową i starać się o wygodę, bo meble mają przede wszystkim dobrze służyć domownikom.