Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Apaszka do płaszcza 2018

Jak dobrać szalik do płaszcza?

szalik-do-plaszczaDecydując się na włożenie płaszcza, musimy zastanowić się także nad doborem modnych dodatków. Niezależnie od tego, czy w swojej szafie posiadamy wygodny płaszcz z flauszu czy też może najchętniej nosimy sportową parkę z kapturem, to do takich okryć należy umiejętnie dobrać szalik oraz czapkę. Zimą najczęściej sięgamy po ciepły szalik, jednak już przejściową porą ten wełniany dodatek możemy zamienić na lżejszą apaszkę lub stylową chustę.

Najwięcej osób dobierając szalik do płaszcza, kieruje się przede wszystkim kolorystyką.

Owszem, jest to dość ważna kwestia, ale jak się okazuje, właściwie dobrany szalik do okrycia wierzchniego powinien pasować nie tylko barwą. Równie istotne znaczenie ma także sam materiał, z którego został wykonany szal lub chusta. Największą wagę przywiązujemy jednak przede wszystkim do koloru. Kolor szalika powinien być dopasowywany nie tylko do płaszcza, ale także do naszych indywidualnych cech – warto więc zwrócić uwagę między innymi na kolor oczu czy cery. Najlepszym wyborem będzie taki dodatek, który znakomicie podkreśli naszą urodę i jednocześnie będzie dopasowany do płaszcza, stanowiąc jego subtelną ozdobę. Dobierając szalik do płaszcza, można kierować się dość prostą zasadą: jeśli okrycie posiada wzór, wówczas najlepiej postawić na szal w jednolitym kolorze.

Jeśli natomiast nasz płaszcz jest w jednym kolorze i nie posiada jakichkolwiek wzorów, wówczas możemy sięgnąć po szalik lub apaszkę z ozdobnym motywem: geometrycznym czy kwiatowym. Takie chusty idealnie będą pasować chociażby do czarnych, czerwonych i beżowych płaszczy burberry. Kolejną istotną kwestią jest dopasowanie materiału szalika do tkaniny, z której został uszyty płaszcz. W przypadku grubych płaszczy najlepiej postawić na ciepły szalik z wełny, natomiast do lżejszych okryć doskonale pasują zwiewne chusty oraz apaszki. Można po nie sięgać zarówno wiosenną, jak i jesienną porą. Bardzo modne są obecnie apaszki kaszmirowe oraz jedwabne – ich cena wprawdzie nie należy do niskich, ale taki dodatek w swojej garderobie pragnie posiadać coraz większa liczba kobiet.

By szalik stworzył idealne zestawienie z naszym wiosennym płaszczem, warto także wziąć pod uwagę sposób jego wiązania. Im bardziej będzie ono oryginalne, tym lepiej będziemy się prezentować. Istnieją oczywiście różne sposoby wiązania szalików i apaszek, więc warto sięz nimi zapoznać i wybrać ten, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Nie zapominajmy także o regularnym praniu szalika – dzięki temu zachowa on swój naturalny kolor i wygląd przez długi czas.