Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Gdzie wybrać się na randkę w Krakowie? 2018

10 najlepszych miejsc na randkę w Krakowie

najlepsze-miejsca-w-krakowieBędący stolicą Małopolski Kraków to bez wątpienia jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Polsce. W mieście nie brak bowiem różnego rodzaju atrakcji i rozrywek, zarówno dla krajowych jak i zagranicznych turystów. W ciągu całego roku odbywa się tu wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych i imprez, zaś spragnieni wrażeń turyści mogą z powodzeniem udać się na zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Krakowa.

Ze względu na malownicze okolice, mnóstwo wspaniałych zabytków oraz niepowtarzalną atmosferę, Kraków znany jest również jako jedno z ulubionych miejsc zakochanych. Nastrojowy klimat historycznego i wielokulturowego miasta z pewnością sprzyja długim, romantycznym spacerom. Z tego też powodu zachęcamy do zorganizowania niezapomnianej i pomysłowej, romantycznej randki w najciekawszym miejscu Krakowa.

Kraków z pewnością znajduje się na jednej z czołowych pozycji w rankingu najbardziej romantycznych miast Europy, w szczególności ze względu na tutejsze widoki i pobliskie krajobrazy oraz obecność najznamienitszych zabytków architektonicznych, unikalnych na skalę światową. Doskonałym miejscem na randkę może więc okazać się dawna dzielnica żydowska Krakowa, Kazimierz, gdzie obecnie mieści się wiele kameralnych i przytulnych knajpek oraz kawiarenek, idealnych na spędzenie romantycznego wieczoru tylko we dwoje.

Ciekawym miejscem do odwiedzenia podczas kameralnej randki może być również słynna krakowska kładka ojca Bernatka. To właśnie tutaj zakochani przypinają do barierek kłódki ze swoimi imionami, co symbolizuje ich miłość i wierność. Kładka ta znajduje się w niedalekiej odległości od wspomnianego wyżej, zabytkowego Kazimierza i łączy go z dzielnicą Podgórze. Po przejściu na drugą stronę Wisły można zatem udać się na romantyczny spacer we dwoje do pięknego parku na Krzemionkach lub też na pobliski Kopiec Kraka, skąd rozpościera się wspaniała panorama na cały Kraków.

Na romantyczną randkę w Krakowie można zaplanować także spacer malowniczymi okolicami miasta. Z powodzeniem można wybrać się na przykład do Lasku Wolskiego, nad sztuczny zalew Zakrzówek czy szlakiem Twierdzy Kraków. W niedalekiej odległości do Krakowa znajduje się również wiele urokliwych terenów, między innymi parki narodowe i krajobrazowe. Ciekawym pomysłem na randkę może być też zabranie ukochanej osoby do jednego z tutejszych teatrów, opery czy do jednego z najsłynniejszych, krakowskich muzeów lub galerii sztuki.

10 najlepszych miejsc na randkę w Krakowie:

– Kazimierz,

– spacer nad Wisłą,

– Kładka ojca Bernatka,

– Rynek Główny,

– Park na Krzemionkach

– Lasek Wolski,

– szlak Twierdzy Kraków,

– Wawel,

– Opera Krakowska,

– Podgórze.